Introducing Instagram stories

instagram stories

Recent, Instagram a anuntat un nou feature: Instagram stories. Adica¬†Instagram a preluat principala caracteristica a Snapchat: video-uri sau slideshow-uri care dispar dupa o anumita perioada de timp. Acestea nu vor fi vizibile in feed si nici pe profilurile utilizatorilor, ci sunt pozitionate complet separat, intr-o bara¬†aparuta in partea de sus a feed-ului. Aici gasesti fotografiile utilizatorilor care au incarcat ultimele “stories” disponibile.

wWZJCEwmkdM

Ti-a placut ce ai vazut? Spune-i!

Fiind complet separate de activitatea tipica a retelei, video-urile nu pot primi like-uri sau comentarii, insa, pentru a incuraja interactivitatea, utilizatorii pot raspunde acestor materiale folosind optiunea “direct message”.

suntem tot mai snapchat

Odata cu instalarea noului feature, Instagram vrea sa incurajeze interactivitatea pe retea si postarile tot mai dese. Si ca sa incurajeze si mai mult utilizatorii, a mai preluat o caracteristica de la Snapchat: video-urile pot fi editate si se pot adauga culori, desene, text scris.

Iata si video-ul de prezentare:

Introducing Instagram Stories from Instagram on Vimeo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *